LEVEL 1 - MEDUSA

       
         

ART

       
         

SPECIAL PRIZES 10/10

    RUNNER-UP PRIZES 8/10  
         
Grier Burke Chicago Grammar, USA  

Katya Geddes

Beechwood

Geza Kerecsenyi Manchester Grammar School  

Pearl Yeomans

Chicago Grammar School

Ben Sheridan Manchester Grammar School  

Benjamin Hughes

Communicate Project, Oxford

Thomas Smith Manchester Grammar School  

Toby Knight

Manchester Grammar School

Mia Ingram Yateley School, Hants  

Jacob Wright

Manchester Grammar School

     

Henry Wang

Merchant Taylors

INDIVIDUAL PRIZES 9/10

   

Jack Groves

Merchant Taylors

     

Ruth Handy

Our Lady's Hitchin

Nya Hamid Communicate Project, Oxford  

Lillia Hayes

Poringland

Rishaan Khanna Merchant Taylors  

Kirsty Sharpe

Sexton's Manor

Izzy Rushen Millfield Primary, N Walsham  

Aoron Stickland-Paris

Yarlet

Rosy Jones St Olave's York  

Dominic Rolt

Yateley

Phoebe McKelvie St Olave's York      
Maya Attale Yateley School      
WRITING        
         
SPECIAL PRIZES     RUNNER-UP PRIZES  
         
Jonathan Webb Beechwood Park School   Freddie Brookshaw Manchester Grammar School
Hamzah Kureishy Manchester Grammar School   Helen Maidment Millfield Primary, N Walsham
Isobel Eason Red House School, Stockton on Tees   Aine Chatfield Our Lady's Primary, Hitchin
Sarah Myatt St Catherine's School, Waverley, Australia   Gabriel Lee Portsmouth Grammar School
      Katie Knight Sexton's Manor, Bury St Edmunds
INDIVIDUAL PRIZES     Sophia MacDonald St Michael's, Hobart, Australia
         
Aimee O'Donaghue Portsmouth Grammar School      
Madeleine Smith Portsmouth Grammar School      
Sophie Main St John's Waltham Green C. E. Primary      
Meera Doolabh St Michael's, Hobart, Australia      
Arthur Bole Yateley Manor School      
         
DRAMA DVD        
         

JOINT WINNERS

   

HIGHLY COMMENDED

 
         

Nottinghill and Ealing High School with North Ealing Primary School

 

Kings School, Macclesfield

         

LEVEL TWO PEGASUS

       
         

ART

       
         

INDIVIDUAL PRIZES

   

RUNNER-UP PRIZES

 
         
Lilly Wood Lyceum Prep, Wheeling, USA   Helen Hoerner Chicago Grammar School, USA
Meera Doolabh St Michael's, Hobart, Australia   Harry Lowe Chicago Grammar School, USA
Grace Darby Yarlet School   Sophia MacDonald St Michael's, Hobart, Australia
         
WRITING     DRAMA DVD  
         
INDIVIDUAL PRIZE    

JOINT WINNERS

 
         
Joseph Shaw Yarlet School  

Kings College, Wimbledon & Hollymount

         
     

HIGHLY COMMENDED

 
         
      Brighton College  
         

WHOLE SCHOOL PRIZES

     
         

BEST ENTRIES

  MINIMUS CLUB RUNNER-UP PRIZE
Manchester Grammar School   Christ Church Primary, Cheltenham
     
     
Find out about next year's topics here   Contact Linda Soames, the organiser, here